TTrack – Task/mapa

task

Ostatnio wdrożyłem do swojego webowego projektu mapę google oraz dodałem formę do zarządzania taskami dla bossa:).              

 
 
 
 
 

Google Map

 

Aby uruchomić mapę w swoim projekcie, należy udać się do swojego konta google i zarequestować klucz który pozwoli nam wykorzystywać mapę czyli idziemy tutaj i wybieramy get a key. Następnie wybieramy projekt i mam kluczy.

Jak możesz wykorzystać mapę możesz poczytać dalej na stronie, w skrócie musiałem dodać dwa skrypty. Pierwszy najlepiej dodać sobie do osobnego pliku już bez znaczników <script>.

 

function myMap() {

var mapCanvas = document.getElementById("map");
var mapOptions = {
   center: new google.maps.LatLng(52.2, 21.01), zoom: 10
   };
var map = new google.maps.Map(mapCanvas, mapOptions);

}

 

A następnie dwa skrypty dodajemy do naszej strony jsp i przypisujemy naszą mapę do jakiegoś bloku <div>.

 

<script type="text/javascript" src="static/js/myMap.js"></script>
<script src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?key=KEY&callback=myMap"></script>
<div id="map" style="width:100%; height: 434px;"></div>

 

Podczas pracy nad tym napotkałem dwa problemy pierwszy: klucz który dostałem od google nie miał włączonego JavaScript Api i drugi nie miałem włączonej obsługi localhosta. W tym artykule są opisane wszystkie możliwe błędy tak więc jakby ktoś kiedyś miał jakiś problem polecam:).

 

Task

 

W aplikacji dodaje powoli kolejne funkcjonalności – takie jakie określiłem w założeniach. Teraz zająłem taskami jakie boss wyznacza swoim pracownikom. Utworzyłem formę w której będzie mógł zaznaczać zadania i trasy na mapie. Muszę jeszcze zająć się takim małymi sprawami jak dodanie zdjęcia dla pracownika i umieszczenia ich w bazie danych, na razie zrobiłem statycznie, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać:), oprogramowanie przycisków na formie narazie działa next i prev:), ale to małe sprawy. Następnie jakiś większy refactor gdzie będę chciał trochę poprawić kod:), napiszę kilka testów, wystawię REST API dla androidowej apki i ją zbuduje uff… taki jest plan:) .Na razie jest dobrze umiem więcej niż tydzień temu:). Tak na tą chwilę to wygląda.

 

 

Have Fun:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *