DSP 2017 – Wprowadzenie

dsp2017-2Cześć, Witam po długiej przerwie 🙂 w pierwszym wpisie od bardzo dawna….

 
 
 
 

Reborn…

 

Zawsze chciałem mieć kapele o nazwie „Reborn”:). Jakoś tak wszystko się poukładało, że blog umarł śmiercią naturalną:). Mam nadzieje, że próba przywrócenia go do życia zakończy się sukcesem. Od kilku tygodni śledziłem informacje na temat programowania, motywacji i natknąłem się na połączenie tych dwóch rzeczy na devstyle.pl. Do rzeczy – Maciej z devstyle organizuje konkurs „Daj się poznać” w którym to zamierzam wystartować:). Głównym celem jaki przyświeca mi podczas udziału to wyrobienie w sobie systematyczności do prowadzenia bloga oraz nauka technologii, których nie miałem okazji jeszcze poznać. Krótko co i jak  – Przez 10 tygodni należy publikować minimum dwa posty tygodniowo.  Jeden związany z szeroko rozumianym IT oraz jeden na temat projektu programistycznego rozwijanego w ramach konkursu. Projekt może być w dowolnej technologii o dowolnej tematyce – nie ma żadnych ograniczeń.

W ramach mojego projektu programistycznego zamierzam stworzyć – System zarządzania transportem, aplikację webową do zarządzania pracownikami która komunikować się będzie z aplikacją mobilną (Android).

Krótko mówiąc szef który z biura zarządza pracownikami w trasie:).

Wybrałem sobie taki projekt, gdyż mam nadzieję doprowadzić go do jakiegoś bliżej nieokreślonego końca:) i może mi się przydać na studiach:)

Technologię jakie zamierzam użyć SpringMVC, Hibernate, PostgreSQL, w których nie mam doświadczenia oraz Android w którym coś tam kiedyś robiłem:) Do budowania projektu wykorzystam Mavena. Jako IDE posłuży mi Intellji, a aplikację webową postawię sobie na Apache TomCat.

Dzisiaj powstało klasyczne, kultowe webowe hello world, kod będę umieszczał na githubie muszę sprecyzować założenia projektowe które opisze w następnym poście dotyczącym projektu. Ciekawe jak to wszystko się rozwinie:).

Cześć:).

Selection_019

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *